Z ptakami za pan brat

25 styczeń 2013
W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Nasza szkoła chroni ptaki” uczniowie z suskiej szkoły wybrali się do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny. Oddział przyrodniczy tego muzeum to częsty cel wyjazdów uczniów. Można tam podziwiać nie tylko niezwykłe kolekcje zwierząt czy roślin, ale również obrączkować ptaki. Właśnie to wydarzenie było nie lada przeżyciem dla dzieci, które mogły oglądać z bliska i rozpoznawać gatunki ptaków.
Uczniowie uczestniczyli również w dwóch lekcjach przyrodniczych na temat „Wędrówki ptaków” i „Mięczaki też powód do dumy mają”.

Obecnie suscy uczniowie opiekują się ptakami i dokarmiają je systematycznie w przygotowanych przez siebie karmnikach, a wraz z nadejściem wczesnej wiosny będą kontynuować realizację tego programu i obserwować życie ptaków w szkolnych budkach lęgowych oraz w lesie.

Realizacja programu przebiega we współpracy z Kołem Łowieckim nr 1 „Jeleń” w Strzelcach Opolskich.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-01-25 12:18:35)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421822