XX jubileuszowy Międzygminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich

2 czerwiec 2014
26 maja odbył się XX Międzygminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Przechodni Burmistrza Strzelec Opolskich. Do zmagań z trudną polską ortografią stanęło 18 uczniów, po 3 najlepszych z 6 gmin. Uczestników i ich opiekunów gościnnie przyjęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 – zdobywca pucharu w roku poprzednim.

Zadania konkursowe przygotowała pani Joanna Szczużewska, nauczycielka języka polskiego z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Op.

Jury w składzie: przew. Liliana Steńko – doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego, Joanna Szczużewska, Joanna Hermanowicz, Gabriela Galowy, Anetta Szewczyk, uznało, że najlepszą znajomością polskiej ortografii wykazali się następujący uczniowie:

I miejsce:

Marcel Świerczok  PSP1 w Kolonowskiem - op. Anetta Szewczyk

II miejsce :

Ewa Biernat  PSP7 w Strzelcach Op. - op. Liliana Steńko

III miejsce :

Aleksandra Jaskólska  PSP1 w Strzelcach Op. - op. Irena Wacowska

Tuż za podium, na 4. miejscu uplasowała się uczennica również z naszej gminy – Magdalena Jendrosek – PSP7.

Konkurs swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Strzelec Opolskich, pan Tadeusz Goc, który osobiście wręczył ufundowany przez siebie puchar nowemu Mistrzowi Polskiej Ortografii.

Obecni byli także przedstawiciele Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Op. - dyr. p. Marek Życzyński  oraz p. Ewa Kotyrba.  Dyplomami i upominkami nagrodzeni zostali wszyscy pozostali laureaci i finaliści.

Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemniały uczestnikom konkursu występy zespołu teatralnego pani Gabrieli Sroczyńskiej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-06-02 08:43:45)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424830