„XX Jubileuszowe Spotkanie z Kolędą”

5 styczeń 2011
16.12.20010r. w późnych godzinach popołudniowych odbyło się w PSP nr 7 „XX Jubileuszowe Spotkanie z Kolędą”. Szkolna stołówka zmieniła się w nastrojową zimową szopkę, w której występowało prawie 100 uczniów.
Trzy szkolne teatrzyki: „SŁONECZKO” pod opieką Ingi Golicz, „WESOŁE ŚWIETLIKI ”pod opieka Grażyny Jankowskiej i „PACYNKA” pod opieką Gabrieli Sroczyńskiej, a także zespół wokalny Krzysztofa Szkopa wspólnie przygotowali Jasełka, które były podsumowaniem dwudziestoletniej pracy. W tym roku nosiły one tytuł „Wspomnienie Śląskiej Betlejki”. Mali aktorzy wspaniale poradzili sobie z trudnościami śląskiej gwary, a kolędy na przełom wieków napisane przez Z. Preisnera były wspomnieniem minionych przedstawień.
Występy uczniów zakończyło wspólne kolędowanie, a biesiada przy kawie i pierniczkach trwała do późnych godzin wieczornych.
Zaproszeni goście nie szczędzili pochwał występującym artystom.

Oprac. PSP 7

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-01-05 07:21:52)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417436