XV Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu

9 grudzień 2019
5 grudnia 2019 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 XV Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Różne oblicza ubóstwa”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: UMiG , GZOJ, ŚDS, DPS, „Barki”, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół z terenu powiatu strzeleckiego wraz z opiekunami.
Po projekcji krótkich filmów dydaktycznych na temat ubóstwa, głos zabrał ksiądz Józef Krawiec - założyciel i opiekun Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka", który od ponad dwudziestu lat pomaga więźniom i bezdomnym. Następnie przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń opowiedzieli dlaczego i jak pomagać innym. W części warsztatowej uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: „Jak zachowywać się w kontakcie z osobą ubogą?”

Tegoroczna konferencja była częścią projektu „Strzeleckie Nie Hejtuje” , a celem jej było promowanie pozytywnych postaw wobec szeroko pojętego problemu ubóstwa. W tych corocznych spotkaniach, które stały się już tradycją przedświąteczną, cenna jest wymiana doświadczeń i pomysłów na niesienie pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-12-09 20:39:22)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420033