Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

XIX Międzyszkolny Konkurs Literacki Młody Literat rozstrzygnięty!

4 czerwiec 2024
W dniu 3 czerwca 2024r., w pięknej Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego, miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu literackiego organizowanego przez PSP nr 16 z Opola, pod honorowym patronatem Katedry Języka Polskiego Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego.

Tematem przewodnim była „Moja przygoda w krainie dźwięków”. Aż 17 uczniów ZPO w Błotnicy Strzeleckiej zgłosiło chęć rywalizacji z rówieśnikami z 15 szkół Opolszczyzny.

Z przyjemnością informujemy, że:

· W kat. klas IV- VI zaszczytne I miejsce zajęła uczennica klasy czwartej, Wiktoria Puławska. II miejsce wywalczył Kevin Makowski, uczeń klasy piątej.

III miejsce zajęła Sara Pietrowska, uczennica klasy czwartej. Dwa wyróżnienia otrzymali: Alan Lasłowski i Marta Grochla, również z klasy czwartej.

· W kategorii klas VII- VIII zaszczytne I miejsce wywalczyła Julia Langer, uczennica klasy siódmej.

Poziom rywalizacji był ogromnie wysoki, na konkurs wpłynęło ponad 80 prac. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i wartościowymi nagrodami, a ich opiekunowie pięknymi podziękowaniami. Specjalne wyróżnienie otrzymała pani Małgorzata Olesiak za promowanie sztuki pisania w macierzystej szkole. Galę uświetnił wykład Pani Profesor UO Anny Tabisz, pt. „Pytanko, rodzinka i pieniążki- słowa które irytują nie tylko prof. Jana Miodka”.

Wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno laureatom jak i osobom nienagrodzonym, gratuluję nie tylko fantastycznych pomysłów, ale i sporych umiejętności pisarskich w zakresie tworzenia dłuższych wypowiedzi pisemnych, z czym- jak podkreślały z niepokojem Organizatorki konkursu- jest aktualnie w szkołach (nie tylko podstawowych, ale i na poziomie wyższym) duży problem.

Mam nadzieję, że Wasza przygoda z twórczym pisaniem nie będzie jednorazowa i przyjmiecie wyzwanie udziału w jubileuszowej XX- tej edycji konkursu, do czego gorąco podczas gali zapraszały Organizatorki.Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2024-06-04 12:41:30)
Liczba odwiedzin: 5197983

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16575499
design by fast4net

Zamknij