Wycieczka przyrodnicza "Krasnoludków" z PP9

3 październik 2012
Korzystając z pięknej jesiennej pogody w dniu 27.09. br. grupa „Krasnoludków” z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Op. u dała się na wycieczkę przyrodniczą do gospodarstw rolnych na Suchych Łanach. Dzięki życzliwości Pani Bożeny Pszowskiej i Joanny Pszowskiej dzieci z tej grupy miały możliwość poznania życia na wsi.
Krasnoludki zobaczyły: konie, kucyki, owce, pawie, kurki ozdobne, kaczki. Każde chętne i odważne dziecko mogło skorzystać z przejażdżki na kucyku o imieniu Karino. Udostępniono nam także bogato wyposażony plac zabaw. Jesień to czas zbioru kukurydzy, dlatego też spacerkiem udaliśmy się na pole, by zobaczyć tegoroczne plony.Dzieci dowiedziały się czym zbiera się kukurydzę i co się z nią dalej dzieje. Oprócz kombajnów nie lada atrakcją dla chłopaków były traktory. Małe dzieci zwykle widzą jabłka w sklepie , tutaj zobaczyły skąd tak naprawdę je mamy.

Gościnne gospodynie podarowały dla przedszkola karton pełen rumianych, wręcz malowanych jabłek, a dzieci ugościły napojami i słodyczami.

Kolejnym etapem naszej eskapady była wizyta w gospodarstwie sołtysa co najważniejsze dzieci dowiedziały się kto to jest i co robi „sołtys”. Pan Arnold Kozioł wraz z żoną zaprosili nas do obejrzenia „ korony żniwnej”, wykonanej przez mieszkańców tej dzielnicy oraz pokazali dzieciom „snopki” zbóż z których ją wykonano. W prezencie otrzymaliśmy małe wiązanki różnych zbóż oraz ozdobne dynie, które ozdobiły nasze przedszkole.

Pieska czy kotka głaskało już każde dziecko, ale małe świnki to chyba nie- a właśnie z takiej możliwości mogły tam skorzystać nasze przedszkolaki. Naszą wycieczkę zakończyliśmy zbieraniem kasztanów. Takich niezapomnianych wrażeń życzymy wszystkim dzieciom, zwłaszcza tym mieszkającym w dużych miastach, z dala od wiosek.

Oprac. PP9

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-10-03 07:31:42)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421914