Wycieczka do palmiarni i planetarium

21 październik 2013
W ramach projektu ekologicznego pt. Gramy w Zielone uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami p. K. Nocoń, B. Frank, p. R. Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej 13 października wybrali się do Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie i Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

W planetarium dzieci uczestniczyły w dwóch seansach  pt Kometa nad Szwajcarską Doliną i Jest tam kto to?, dzięki którym poznały   ciała niebieskie: komety, planety gwiazdozbiory naszego Układu Słonecznego. Palmiarnia jest niezwykłym miejscem do poznania roślin z różnych stref klimatycznych. Nowością są gigantyczne  akwaria ryb rzeki Amazonki, jeziora Tanganika w Afryce i jezior  azjatyckich. Wyjazd był niezwykłą przygodą przyrodniczą.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-21 07:23:04)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423765