Współpraca kwitnie, a „Młodzież recytuje poezję”.

18 kwiecień 2014
Już od kilku lat Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania, w kwietniu, w szczególny sposób zacieśnia współpracę ze Strzeleckim Oddziałem DFK. Razem organizują Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor” - „Młodzież recytuje poezję”.

Tradycją staje się spotkanie w przemiłej atmosferze, którego celem jest wybór uczniów, którzy najciekawiej recytują treści poetyckie zawarte w literaturze niemieckojęzycznej.

Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów szkół podstawowych, 13 gimnazjalistów i 4 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

16 kwietnia 2014 r. w siedzibie DFK Strzelce Opolskie przeprowadzono eliminacje gminne. Jury w składzie Małgorzata Wsydak, Marzena Drabik - Klimek, Hubert Mnochy przeprowadziło przesłuchania i wyłoniło uczniów, których zakwalifikowano do etapu rejonowego.

Zakwalifikowani w kategorii:

A - szkoła podstawowa: Daria Hirsz, Oliwia Mateja, Grzegorz Woźnica (PSP Błotnica Strzelecka, opiekun p. E. Malecko), Aleksander Kaluza, Agnieszka Klabisz (PSP nr 2, opiekun p. J. Kauf), Max Kaluza (PSP nr 4, opiekun p. J. Bednarek)

B – gimnazjum: Piotr Olbrich, Martyna Michalska (PG Dwujęzyczne, opiekun p. D. Swaczyna – Piechaczek) Aleksandra Gralla (PG Dwujęzyczne, opiekun p. A. Rzeźniczek) Annika Gralla (PG Dwujęzyczne opiekun p. R. Stelmach), Weronika Nocon (PG Szymiszów, opiekun p. A. Januszewska), Karolina Klubikowska (PG nr 1 , opiekun p. M. Trembecka)

c – szkoła średnia: Katarzyna Jamer (CKZiU Strzelce Op., opiekun p. B. Czech), Natalia Wilczek  (CKZiU Strzelce Op., opiekun p. S. Miś),

Każdy wykonawca otrzymał dyplom i słodką nagrodę za uczestnictwo, a najlepsi w kategorii wiekowej A i B otrzymali dodatkowo dyplom za zajęcie I , II i III miejsca i nagrodę rzeczową ufundowaną przez współorganizatora.

Gratulujemy wykonawcom i opiekunom !

Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach, które odbędą się 20 maja 2014 r. o godz. 930 w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, przy ul. Dworcowej 23 .

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-04-18 07:34:52)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-04-18 07:45:41)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424807