Wizyta w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu

4 maj 2015
24 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Krystyną Majnusz i panią Dyrektor Agnieszką Sobczyk wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na warsztaty teatralne w ramach udziału w projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii.
Wizyta rozpoczęła się od udziału w przedstawieniu teatralnym pt.,, Szpak Fryderyk”. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach o historii powstawania lalek teatralnych, połączonych z praktycznym wykorzystaniem ich na scenie. Mieli możliwość zaprezentowania się w role aktorów i marionetek na prawdziwej scenie teatralnej. Kolejne warsztaty dotyczyły umiejętności wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku jako rekwizytów teatralnych. Pomysły niektórych dzieci okazały się wyjątkowo trafne i oryginalne. Ostatnia wizyta odbyła się w pracowni teatru cieni.

Uczniowie dowiedzieli się jak wykonać postacie, jak nimi poruszać. Przeprowadzone warsztaty były dla dzieci nowym wyzwaniem, zdobyli wiele nowych wiadomości i umiejętności, poszerzyli swój zasób wiedzy na temat kultury żywego słowa. Zapoznali się z pracą aktorów. Uczniowie klasy pierwszej już po raz drugi mieli możliwość skorzystania z darmowego wyjazdu w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2015-05-04 09:40:32)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2015-05-04 18:47:58)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425443