Widzieliśmy Białą Damę i ducha hrabiego z Błotnicy!

16 listopad 2017
Błotnicka podstawówka tętni pomysłami i stara się w różnorodny sposób pracować z uczniami i środowiskiem lokalnym. W nocy z 06. na 07. października realizowany był projekt edukacyjny, pt. „Noc przygody z książką”.
Uczestnicy projektu, uczniowie klas IV-VII, przygotowywali się do spektakularnej „nocki” już od ub. r. szk. Czytali różne książki i komiksy proponowane przez bibliotekarza szkoły, p. K. Majnusz, oraz polonistkę, p. M. Olesiak. Pomysł okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
Grupa 31 uczniów pod wodzą swych pań wyżywała się artystycznie, tworząc pejzaże wyobraźni z książką w tle, zainspirowane twórczością Jacka Yerki. Powstały przepiękne obrazy, które wyeksponowano na piętrze i parterze szkoły. Drugie zadanie projektowe było swoistym ukłonem  w stronę środowiska lokalnego i złożonej historii Błotnicy. Grupy zadaniowe tworzyły z wydartych kawałeczków gazet imponujące portrety miejscowego pałacyku, dawnego Uniwersytetu Ludowego.
Administrator obiektu, pan Józef Kowalczyk z żoną Ewą udostępnili nam pałac na nocne poszukiwanie duchów! Nieco zmoczeni deszczem, rozemocjonowani spotkaniami
z upiornymi zjawami grasującymi na terenie parku, zaskoczeni oficjalnym powitaniem przez umundurowanego powstańca, weszliśmy do na wpół oświetlonego blaskiem świec pałacyku. Oczekiwał na nas duch hrabiego Posadowskiego, uwiecznionego na portrecie, jednej  z nielicznych pamiątek po poprzednich właścicielach rezydencji. W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment buszowania po  zakamarkach obiektu w poszukiwaniu kolejnych zjaw. A było ich wiele! Udało się nam wytropić tajemniczą postać z wachlarzem. Wreszcie zeszła do nas Biała Dama, w towarzystwie uroczej córeczki. Chętnie pozowały do zdjęć z grupą. Jeśli więc sądzicie, że Biała Dama nie istnieje, jesteście w błędzie!
z uczestników projektu, Kacpra.
Po powrocie ze spaceru trzeba było podzielić się wrażeniami, skonsumować słodką niespodziankę- pychotkę w postaci  książki po mistrzowsku udekorowanej przez Panią B. Niesmak.
Życzeniem uczniów jest kontynuacja „nocki”, byłaby to już siódma taka forma aktywności
w historii szkoły. Czy marzenie stanie się faktem? Czas pokaże…
Chciałybyśmy serdecznie podziękować Pani Dyrektor, A. Sobczyk, za życzliwe przyjęcie naszej inicjatywy i pomoc w realizacji projektu. Osobne podziękowania kierujemy w stronę  Państwa Kowalczyków za udostępnienie obiektu i wspaniałą „gościnę u hrabiego”. Dziękujemy także Rodzicom uczniów za pomoc w realizacji projektu.

Organizatorki „Nocy przygody " książką”, p. K. Majnusz, p. M. Olesiak

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-11-16 15:13:32)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424193