Warsztaty garncarskie w Kalinowicach

14 listopad 2014
Garncarskie warsztaty ceramiczne, to kolejna impreza, jaka odbyła się w ramach pracy Szkolnego Koła Regionalnego, działającego w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach.
W ramach zajęć uczniowie mogli poznać tajniki gliny i jej właściwości, sposoby wydobywania tego materiału oraz różnorodne techniki wykonywania z niego naczyń. Zagadnienia te zostały przybliżone w niezwykle ciekawy sposób przez specjalistę - rękodzielnika z Centrum Edukacji Rękodzieła w Markotowie Dużym.  Głównym celem spotkania było przybliżenie jego uczestnikom zagadnień rzemiosła artystycznego i sztuki ludowej, zachęcenie do podejmowania indywidualnej działalności twórczej. Powyższe założenia zostały zrealizowane - dzieci bardzo chętnie lepiły z gliny przy użyciu różnych narzędzi, z równym zapałem pracowały przy profesjonalnym kole garncarskim, pod czujnym okiem instruktora. Dodatkowo, przed przystąpieniem do pracy, uczniowie przeszli pasowanie na czeladnika garncarskiego.

Duże zaangażowanie dzieci uczestniczących w zajęciach pozwoliło na stworzenie ciekawych prac w niezwykłym materiale plastycznym, jaki stanowi glina oraz zachęciło je do tego typu działań artystycznych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-14 07:27:03)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425360