WARSZTATY ,,WYPRAWA ROBOTÓW” w ZPO w Błotnicy Strzeleckiej

15 marzec 2021
3 marca 2021 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej z klas I-III wzięli udział w warsztatach ,,Wyprawa robotów” zorganizowanych przez Centralny Dom Technologii w Warszawie.
Zajęcia odbyły się w formie hybrydowej - wcześniej na zajęcia zostały dostarczone tablety i roboty, a warsztaty prowadzone były online ze wsparciem wychowawców klas.

Centralny Dom Technologii w Warszawie to nowy inspirujący punkt edukacyjny, w którym otwarty umysł, technologia i nauka przenikają się wzajemnie.

W czasie zajęć łączyliśmy się, za pomocą platformy Microsoft Teams, z osobą prowadzącą warsztaty, która krok po kroku objaśniała tajniki programowania robotów. Uczniowie zapoznali się z podstawami programowania robotów, a także zastanawiali się, jakie roboty znają oraz, w jaki sposób komunikują się one z ludźmi. Poprzez swobodną zabawę dzieci poznały edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. W małych grupach wspólnie programowali trasę robota wokół toru przeszkód. Po poznaniu funkcji robota, grupa zastanawiała się nad możliwością wyposażenia robota w sztuczną inteligencję. Zabawa połączyła się z nauką. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że jeszcze skorzystamy z takiej formy zajęć.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2021-03-15 13:02:28)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17416789