VI Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”

24 maj 2011
W niedzielę 22 maja 2011 roku na scenie plenerowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbył się VI Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Burmistrz Strzelec Opolskich i Biskup Opolski. Festiwal zgromadził liczne grono młodzieży – zgłoszenia nadesłało 13 zespołów z różnych miejscowości województwa opolskiego i śląskiego. Łącznie na scenie wystąpiło 150 młodych artystów.

Gościem specjalnym Festiwalu był ks. Arnold Nowak, proboszcz parafii św. Jacka w Kamieniu Śl. Kierując słowo do licznie zgromadzonych gości, rodziców, uczniów i sympatyków gimnazjum, podkreślił: „że młodość poszukuje wzorów i przykładów, że dobro młodego pokolenia musi być wspólną troską rodziców, katechetów i nauczycieli. Zachęcał do permenentnej nauki – bo tylko wiedza otwiera horyzonty i sprzyja rozwojowi człowieka”.

Głównym punktem programu była część konkursowa, którą oceniała profesjonalna komisja w składzie: pani Emilia Kowalczyk – kierownik Zespołu SEN, pani Małgorzata Pencko – nauczycielka PSM w Strzelcach Opolskich i pani Joanna Cichecka – nauczycielka PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich.

Jury przyznało trzy pierwsze miejsca w kategorii dziecięcej i młodzieżowej oraz nagrodę główną Festiwalu, którą ufundowało Grono Pedagogiczne PG Szymiszów.

Główną nagrodę Festiwalu – Grand Prix – zdobył Maciej Bartusik z ZS im. JPII w Pietrowicach.

W kategorii dziecięcej:

I miejsce – Maciej Albert – ZS im. JPII w Pietrowicach.

II miejsce – Zespół „Promyki” – PSP Rozmierka.

III miejsce – Zespół Muzyczny – PSP Krośnica.

W kategorii młodzieżowej:

I miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny – PG Izbicko.

II miejsce – Joanna Krochmalczyk – PG Żelazna.

III miejsce – Wiktoria Dudek – PG Żelazna.

Kolejna edycja naszego Festiwalu „Szukałem Was” mogła się odbyć dzięki instytucjom i ludziom dobrego serca, którym serdecznie dziękujemy.

Obszerna fotorelacja z Festiwalu dostępna na stronie www.gszymiszow.wodip.opole.pl/festiwal

W im. organizatorów:
Marek Szproch
Dyrektor PG Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-05-24 07:17:05)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418433