VIII Rajd „Strzelecka wiosna”

7 maj 2012
21 kwietnia 2012 r. na Górze Św. Anny odbył się VIII Rajd „Strzelecka wiosna”. Wśród ponad 345 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych gimnazjów i ponadgimnazjalnych (w sumie 12 szkół). Po raz pierwszy uczestniczyły osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich.

W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs sprawnościowy, piosenki turystycznej, ekologiczno – przyrodniczy, gwary śląskiej i konkurs na logo przyszłego rajdu.
W związku z przypadającymi w tym roku mistrzostwami Europy w piłce nożnej miał miejsce również indywidualny konkurs z wiedzy o EURO 2012

Tuż przed uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem.

Wyniki klasyfikacji zespołów biorących udział w VII Rajdzie ,,Strzelecka wiosna” przedstawiają się następująco:

• w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych::

I miejsce- „Pinkowe Truski” z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich,

II miejsce- Powsinogi” z Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich.

III miejsce – „Nieustraszeni” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - ,,Bezkrwawi łowcy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kotulinie (woj. śląskie),

II miejsce - ,,Łazik” ze Szkoły Podstawowej w Leśnicy,

III miejsce –„Leśni traperzy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrowej.

Organizacja rajdu została dofinansowana z budżetu Gminy Strzelce Opolskie, z funduszu przeznaczonego na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Oprac. PG1

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-07 14:01:33)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-07 14:04:05)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421447