Uczniowie PSP w Dziewkowicach zgłębiali tajniki savoir-vivre’u

21 grudzień 2011
Zasady dobrego wychowania tak naprawdę towarzyszą nam na co dzień, ale w dniu 14 grudnia br. uczniowie klas IV – VI z PSP w Dziewkowicach uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których poznawali tajniki poprawnego zachowania przy stole. Zaproszone zostały na spotkanie uczennice klasy IV Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich, które poprowadziły część praktyczną spotkania.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W trakcie pierwszej, uczestnicy zapoznali się z zasadami nakrywania stołu codziennego i odświętnego, składania serwetek, dekoracji do poszczególnych posiłków. Nie zabrakło także wskazówek jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłków zarówno w domu, jak i w restauracji. Zaproszone na spotkanie uczennice klasy IV Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich poprowadziły część praktyczną spotkania; nauczyły dzieci różnych technik składania serwetek, pomogły przygotować aranżacje świątecznych stołów, a także opowiedziały o ciekawostkach, związanych z przygotowywaniem posiłków oraz ich konsumpcją.

Oprac. PSP Dziewkowice

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-21 09:17:08)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420111