Uczniowie PSP w Dziewkowicach wiedzą, co to trzeźwy umysł

18 listopad 2011
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Patronat nad akcją w naszej gminie objął Burmistrz Strzelec Opolskich oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest realizowana od 2002 r. - podejmuje problem profilaktyki uzależnień.

Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Szczególnym atutem kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł" są znani polscy sportowcy. W roku 2011 r. postacią wspierająca kampanię jest Marcin Lewandowski, znakomity biegacz.

Podczas trwania tegorocznej kampanii, w naszej szkole przeprowadzono następujące działania:

·         cykl ogólnych zajęć dotyczących profilaktyki;

·         warsztaty dla uczniów klas V-VI na temat szkodliwego wpływu picia alkoholu  na ludzki organizm;

·         uczniowie klas IV – VI przygotowali przedstawienie pt. „Warto pomagać”, o tematyce profilaktycznej.

Przedstawienie to obejrzeli uczniowie oraz ich rodzice, przy okazji wzięli udział w pogadance, obejmującej zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką zdrowego stylu życia;

·         szkoła przyłączyła się do akcji biegania z Marcinem Lewandowskim, trakcie wycieczki szkolnej do Dąbrówki Dolnej, uczniowie pokonywali tor przeszkód, ustawiony w wiosce indiańskiej;

·         konkurs ulotkowy: „Biegnijmy razem”;

·         konkursy plastyczne: „Rosnę, myślę, dbam” oraz „Ping – graj – pong”.

W konkursach ogólnopolskich nagrody ufundowane przez organizatorów kampanii tj. Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania zdobyły:
 Joanna Piontek z kl. VI oraz Sandra Smiatek z kl. V.  Nagrody wręczono dzieciom podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej  w dniu 14 października 2011 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Aktualnie trwają kolejne działania związane z akcją:

·         uczestnicy koła teatralnego przygotowują przedstawienie o tematyce profilaktycznej, które niebawem będą mogli zobaczyć rodzice i cała społeczność naszej szkoły;

Oprac. PSP Dziewkowice

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-18 17:40:42)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-18 17:45:29)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418563