Uczniowie PSP4 poszukiwali wiosny...

23 marzec 2012
21 marca uczniowie z klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich wraz z Telewizją City Sat Gordzielik szukali w nietypowy sposób , tak wyczekiwanej pory roku jaką jest wiosna . Zadaniem uczniów było podążać śladami wiosny wykonując zadania zostawione w placówkach, urzędach, instytucjach miasta Strzelce Opolskie .
Podchody rozpoczęły się w PSP nr 4 gdzie dzieci z rąk Pani Dyrektor Doroty Duczmal otrzymały pierwszą magiczną kopertę. Po prawidłowym wykonaniu zadań uczniowie udali się do kolejnego miejsca jakim okazała się po rozszyfrowaniu wskazówki, redakcja Strzelca Opolskiego. W ten sposób młodzi poszukiwacze odwiedzili Komendę Powiatową Policji, Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną, Strzelecki Ośrodek Kultury, Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania, Urząd Miasta. Zadania jakie przygotowała dla nich wiosna były różne. Uczniowie tworzyli min własną okładkę gazety „Strzelca Opolskiego” , rozszyfrowywali wiersze, przysłowia o wiośnie, uczyli się tańca irlandzkiego.

Akcja poszukiwawcza zakończyła się w studiu City Sat Gardzielik gdzie uczniowie wykonali ostanie zadania, śpiewali piosenkę i układali wiosenne puzzle. Dzieci oprócz dobrej zabawy dowiedziały się min czym zajmują się poszczególne urzędy, instytucje w mieście oraz jakie warsztaty dla młodzieży prowadzi Strzelecki Dom Kultury.

Oprac. PSP 4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-03-23 12:12:43)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419733