Uczniowie PG1 w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu

12 grudzień 2011
Gdzie najlepiej uczyć się o administracji rządowej w województwie? W samym jej centrum, czyli w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Tak też uczynili i korzystając z zaproszenia Pana Wojewody i Opolskiej Pani Kurator uczniowie klas trzecich PG1 wzięli udział w lekcji wychowania obywatelskiego.
Pracownicy Biura Wojewody Opolskiego, Pani Karolina Rybak i Pan Marek Mazurkiewicz przybliżyli uczniom zagadnienia związane z zadaniami administracji rządowej w województwie, a szczególnie z zadaniami wojewody i jego pracowników. Z bliska przyjrzeli się pracy dwóch wydziałów: Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Lekcja ta okazała się niezwykle ciekawa, interesująca i pouczająca, a pracownicy poszczególnych wydziałów odpowiedzieli na dociekliwe pytania uczniów. Uczniowie jednogłośnie opowiedzieli się za taką formą nauki.

Oprac. PG1

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-12 12:02:31)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-12 12:03:12)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420121