Uczennica „Siódemki” krajową finalistką!

6 czerwiec 2014
Uczennica klasy VI b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7– Laura Piontek – została krajową finalistką X JUBILEUSZOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „Z poprawną polszczyzną, na co dzień”, który odbywa się pod Patronatem KNP przy Polskiej Akademii Nauk

Pierwszy etap konkursu odbył się 12 listopada, drugi 16 stycznia. W obu etapach Laura uzyskała prawie maksymalną liczbę punktów i jako jedyna uczennica z naszej szkoły zakwalifikowała się do finału krajowego. Finał odbył się 17 maja w kilku ośrodkach naukowych kraju. Laura wraz z rodzicami zdecydowała się na pisanie pracy finałowej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Uczniowie PSP nr 7 wzięli udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych: „Z poprawną polszczyzną, na co dzień” oraz „Z ortografią, na co dzień”. Konkursy poza propagowaniem kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianiem w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej dają każdemu uczestnikowi szczegółową informację zwrotną w postaci analizy jego wyników, dzięki której uczniowie mają także odniesienie do średniego wyniku krajowego.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-06-06 08:24:34)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-06-06 08:25:14)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424641