UCZNIOWIE GIMNAZJUM W SZYMISZOWIE SPRZĄTALI ŚWIAT

24 wrzesień 2010
17 września 2010r. wybrane klasy Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata- Polska 2010”.

Od 9:00 rano uczniowie klasy 3b i 2c pod opieką nauczycieli porządkowali teren wokół szkoły. Grabili boisko, pielili chwasty na bieżni i na boisku do siatkówki plażowej, zbierali i segregowali śmieci sprzed gimnazjum. Sprzątane były również okolice szkoły, m.in. ulica Ligonia i ulica 1 Maja w Szymiszowie. Uczennice posprzątały także przystanek autobusowy. Akcja przebiegała sprawnie, wszyscy uczestnicy z entuzjazmem podeszli do wyznaczonych zadań i zadeklarowali, że będą „chronić bioróżnorodność i segregować odpady.”

W czasie akcji „Sprzątania świata” wiszące na korytarzu gimnazjum plakaty, propagujące akcję, zachęcały młodzież do zwracania uwagi na problemy ekologiczne.

Oprac. PG w Szymiszowie

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-09-24 10:34:32)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17416171