,,TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY”

7 grudzień 2010
W dniach 17 – 24 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej w ramach ,,Tygodnia bez Przemocy” odbyły się zajęcia o charakterze profilaktycznym pt. STOP AGRESJI I PRZEMOCY W SZKOLE. W tych dniach szczególnie zwracano uwagę na wzorowe zachowanie wobec siebie i innych, któremu służył przygotowany wcześniej regulamin.
Dzieci za bardzo dobre zachowanie otrzymywały słoneczka, za które nagrodą była pochwała do dziennika i wyróżnienie słowne podczas apelu przez Dyrektora Szkoły panią Joannę Gawlik i pedagoga szkolnego Martę Tymińską. Najgrzeczniejszym uczniem został Mateusz Gomoła uczeń klasy V, a za nim znaleźli się Mateusz Franiczek, Paulina Friedrich uczniowie klasy III oraz Julia Rekus z kl. V. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w dwóch odrębnych grupach i miały charakter zabawowy. Oprócz uczniów i nauczycieli w zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście i rodzice. Celem programu profilaktycznego było przeciwdziałanie i redukowanie przemocy w szkole, w domu i środowisku lokalnym, opanowywanie i przezwyciężanie złości i agresji, budowanie poczucia wartości samego siebie i uczenie się wzajemnego szacunku. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa polegająca na utworzeniu przez uczniów, tzw. ,,kuli przyjaźni”. Przekazywana jest z klasy do klasy jako symbol współpracy i wzajemnego szacunku.

Oprac. PSP Błotnica

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-12-07 12:16:29)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417473