Szkoła - jubilatka

23 listopad 2017
Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej wybrała listopad na miesiąc świętowania jubileuszu swojej placówki. 45 lat temu, 1 września 1972 roku, dla 244 uczniów zabrzmiał dzwonek w nowym budynku szkolnym. Uczniowie z Suchej, Rozmierzy i Suchodańca wchodzili do nowego budynku z wypiekami na twarzach. Cieszyła ich perspektywa nauki w przestronnych, nowo wyposażonych salach i ćwiczenia w dużej Sali gimnastycznej. Od tej pory szkoła stała się dumą i wizytówką mieszkańców.
Jubileusz stał się okazją do wielu miłych spotkań. Zorganizowano wieczorne świętowanie, na które zaproszono rodziców obecnych uczniów szkoły. Ze względu na to, że w dużej mierze są oni absolwentami placówki, uroczystość szybko przekształciła się w wesoły wieczór wspomnień. Nie zabrakło pysznego tortu i ciast upieczonych przez rodziców. Spotkanie uświetniła wystawa twórczości absolwenta suskiej szkoły – Romana Dethloffa.
          Innym miłym akcentem obchodów jubileuszu była nietypowa wywiadówka. Zaproszono na nią emerytowanych nauczycieli. Z zaproszenia skorzystali: Pani Zofia Duda, Pani Maria Henek, Pani Krystyna Oliwiak, Pani Stanisława Ryś i Pan Jan Zubek. Uczniowie przygotowali na spotkanie z nimi mnóstwo pytań na temat tego jak dawniej pracowało się w „szanownej jubilatce”. Pytali czy tęsknią za obowiązkami nauczyciela i dziećmi, czy pamiętają największych szkolnych łobuzów i czy brak im korytarzowego gwaru. Odpowiedzi wywołały dużą nostalgię wśród nauczycieli i niespotykane zaciekawienie u uczniów.
          „Miło jest wspominać i wracać do dawnych lat” to zdanie, które najczęściej padało z ust gości odwiedzających suską szkołę. A zatem za pięć lat kolejna okazja do odświeżania wspomnień!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-11-23 07:20:38)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424330