Święto drzewa 2013

22 październik 2013
W ODDZIAŁACH W BŁOTNICY STRZELECKIEJ I WARMĄTOWICACH PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W DZIEWKOWICACH W ramach programu „Święto Drzewa 2013” oddziały zamiejscowe z Błotnicy Strzeleckiej i Warmątowic nawiązały współpracę z Nadleśnictwem w Rudzińcu. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, zwyczajów zwierząt żyjących w lesie w trakcie wycieczki do Szkółki Leśnej Rachowice
Dzieci aktywnie uczestniczyły w sadzeniu nowych drzew. Przedszkolaki z Błotnicy posadziły 3 buki i 1 dąb w XVIII wiecznym parku znajdującym się przy Pałacu rodziny von Posadowsky w Błotnicy. Dodatkowo przedszkolaki z Warmątowic i Błotnicy uczestniczyły 15 października w spotkaniu edukacyjnym z panem leśniczym z Nadleśnictwa Rudziniec. Dzięki udziałowi w tej akcji dzieci włączyły się aktywnie w tworzenie społeczności, której bliskie są sprawy środowiska naturalnego- społeczności - Pokolenie Eko XXI wieku.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-22 09:10:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423899