Święto Odzyskania Niepodległości w PG Szymiszów

18 listopad 2011
10 listopada w PG Szymiszów odbył się uroczysty apel z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez klasę IIa pod opieką Pani Anny Januszewskiej oraz Pani Anny Szuszkiewicz. Hasłem tegorocznej uroczystości była myśl Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” , w czasie której uczniowie mogli wysłuchać przepięknych recytacji , pieśni patriotycznych oraz solowego występu gry na trąbce jednego z uczniów Łukasza Zimona.
Po apelu, zgodnie z tradycją szkolną, przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym trzy powstania śląskie, który znajduje się na terenie naszego gimnazjum.

Oprac. PG Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-18 17:55:46)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-18 18:01:46)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418782