Sukces Darii Nocoń z ZPO w Suchej w „Śląskim Beraniu”

31 maj 2021
21 maja odbył się XXVII Wojewódzki Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie". Do konkursowej rywalizacji przystąpiło 52 przedszkolaków z 12 przedszkoli, 37 uczniów z 19 szkół podstawowych oraz dwoje dorosłych.
Uczestnicy nagrali filmy ze swoimi występami, które zostały udostępnione do oceny za pośrednictwem internetu. Organizatorzy proponowali w tym roku podjęcie w monologach takich tematów jak: ochrona środowiska, walka ze smogiem, walory przyrodnicze „mojej małej ojczyzny – Śląska”, dbałość o najbliższe otoczenie, tradycje, zwyczaje związane zależnością człowieka, jego życia z naturą, przyrodą, a także problemy współczesne, np. czas pandemii, nauka zdalna. Suską szkołę reprezentowała Daria Nocoń, uczennica klasy VI. Zaprezentowała tekst pt.: „Mój ołpa kowol”, którym urzekła jury i zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2021-05-31 07:21:44)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17415721