Sprzątanie świata

20 wrzesień 2012
17 września w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbyła się coroczna akcja ,,Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęło spotkanie integracyjne wszystkich grup, które prowadziły nauczycielki Anna Giemza i Anna Pyto. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył wierszyk, który dzieci powtarzały kilka razy: My jesteśmy dobre duszki, Co zbierają wszystkie puszki I butelki ,różne śmieci Bo jesteśmy Eko dzieci.
Panie poprosiły o wysłuchanie piosenki pt: ,,Moja planeta” w wykonaniu Majki Jeżowskiej a następnie zachęciły dzieci do rozmowy na temat jej treści. Słowa piosenki ,,SOS - to Ziemia woła ludzi….” stały się tematem do rozmowy na temat zanieczyszczenia planety na której mieszkamy. Temat ochrony środowiska jest dzieciom znany i dlatego z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem brały one udział w dyskusji. Przedstawiciele grup wzięli udział w ,,sprzątaniu sali’’ segregując wcześniej rozsypane śmieci do odpowiednich worków. Dzieci doskonale wiedziały gdzie wrzucić obierki ,papierowe opakowania a także puszki aluminiowe. Wiedziały także co należy zrobić z przeterminowanymi lekarstwami lub zużytymi ,niesprawnymi sprzętami AGD. Panie w ramach współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Strzelcach Opolskich zaprezentowały różne rodzaje worków ,do których zbieramy odpady na terenie naszej gminy. Na zakończenie spotkania prowadzące rozdały niespodzianki edukacyjne dla wszystkich grup w postaci plakatu ,,Dokąd zmierza opakowanie?” ,naklejek a także wykonanego z plastikowych odpadów pamiątkowego kwiatka. Spotkanie zakończyło się ,rozdaniem rękawiczek i worków na śmieci a także przydzieleniem każdej grupie terenu sprzątania. Panie zorganizowały także spotkanie z pracownikami PUKiMU, którzy przyjechali do przedszkola ,,śmieciarką” aby pokazać dzieciom jak wygląda ich praca. W ramach współpracy i kontynuacji akcji ,,Sprzątanie świata” starsze grupy z przedszkola mają zamiar odwiedzić wysypisko śmieci już na wiosnę.

Oprac. PP9

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-09-20 07:48:46)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421688