Spotkanie po latach w suskiej szkole

2 wrzesień 2024
30 sierpnia w Zespole Placówek Oświatowych w Suchej miała miejsce niecodzienna uroczystość. Absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 1999 roku razem ze swoimi nauczycielami uczcili 25 lat od zakończenia nauki w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. Wówczas do szkoły uczęszczali uczniowie z Rozmierzy, Suchodańca i Suchej.
Wszystko zaczęło się od uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej, po której zapalono znicze na grobach zmarłych nauczycieli.

Nadszedł również moment, kiedy serca zabiły mocniej, gdy stanęliśmy w progach szkoły. Przywitała nas pani dyrektor Teresa Furman, i zaprosiła do pięknie odnowionego na zewnątrz budynku szkoły.
Była okazja by zasiąść w  ławkach naszej klasy, a ówczesna wychowawczyni pani Stanisława Ryś sprawdziła obecność. Frekwencja dopisała.

Był też czas na wspólną biesiadę przy stole, gdzie w rozmowach poznano losy absolwentów i to, jak żyje się nauczycielom na emeryturze.
A Ci czynni zawodowo dzielili się swoimi przeżyciami, doświadczeniami i obecną sytuacją w oświacie.

Dla wszystkich był to wspaniały czas, który głęboko zapisał się w pamięci i ożywił nadzieję na kolejne takie spotkania.

Głównym pomysłodawcom i organizatorem był Artur Glinka, któremu wszyscy uczestnicy bardzo dziękują.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-02 15:42:42)

Data aktualizacji: 10 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17386174