Ślubowanie uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie

22 październik 2013
3 października 2013 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kadłubie. Punktualnie o godzinie 16.00 - pani dyrektor powitała przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny uczniów klasy drugiej.
Następnie rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej swój uroczysty występ. Po wierszach i piosenkach przyszedł czas na wykonanie zadań sprawdzających. Każdy "pierwszak" wykonał 3 zadania: próbę sprawnościową, próbę zaprezentowania się i próbę uśmiechu. Wszyscy wykonali je bezbłędnie, a tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły."

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-22 09:13:25)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423913