Ślubowanie klasy pierwszej

21 listopad 2011
10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Na sali, oprócz rodziców, dziadków, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej, pojawiły się duszki, które nie chciały, aby dzieci tak łatwo przekroczyły szkolne progi i stały się prawdziwymi uczniami...
Pierwszaki musiały zasłużyć na ślubowanie rozwiązując zagadki, popisując się śpiewem, recytacją i tańcem oraz wiedzą na temat dobrego wychowania i patrona szkoły. Intryga duszków nie powiodła się – dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i mogły przystąpić do ślubowania, po którym pani dyrektor, Teresa Furman, pasowała każde dziecko na ucznia, wychowawczyni – Katarzyna Wujec, wręczyła pamiątkowe dyplomy, a uczniowie klasy II i III – słodkie upominki. Po uroczystej akademii wszyscy spotkali się na przyjęciu przygotowanym przez rodziców.

Oprac. PSP Sucha

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-21 09:19:27)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418671