Śladami polskiej, żydowskiej, europejskiej tożsamości

24 listopad 2014
W ramach realizowanego w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie projektu edukacyjnego: „Wzrastam w latach i mądrości przez obcowanie z przyrodą, dziełami człowieka i dialog międzyludzki”, uczniowie udali się, 7 października, na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.
. Podczas pobytu w miejscu pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau - zwiedzali Centrum Żydowskie, gdzie zapoznali się z doświadczeniami Żydów i chrześcijan żyjących w tym samym czasie w dramatycznych momentach naszej wspólnej historii. W Krakowie zwiedzali podziemia - spacerując kilka metrów pod ziemią - między Sukiennicami a Kościołem Mariackim. To miejsce zwiedzania zostało nazwane „szlakiem europejskiej tożsamości Krakowa”. Obok unikatowych odkryć archeologicznych, uczniowie zobaczyli i poznali związki miasta z ośrodkami średniowiecznej Europy. Zapoznali się z codziennym życiem mieszkańców, różnorodnością narodową, etniczną i religijna. Gimnazjaliści z Szymiszowa, poprzez pobyt w tych ważnych na mapie Polski miejscach dialogu i kultury mogli odnaleźć odwieczną prawdę, że tylko zgoda i szacunek do człowieka buduje.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-24 07:26:23)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425276