Skarpetkowe wyzwania

26 marzec 2021
Społeczność ZPO w Suchej wzięli udział w #skarpetkowymwyzwaniu. W akcję włączyły się przedszkolaki, uczniowie i ich rodziny oraz nauczyciele.
Skarpetkowe wyzwanie ma miejsce co roku w marcu, a jego celem jest zwiększanie świadomości na temat zespołu Downa. Ludzie z tą chorobą wciąż mają problemy z akceptacją otoczenia, mają utrudniony dostęp do edukacji i trudniej znajdują pracę. Kampania informacyjna i budowanie pozytywnego wizerunku tych osób pozwolą na lepsze zrozumienie i zwiększenie szacunku dla różnorodności.

Jak wziąć udział?
Wystarczy włożyć dwie różne skarpetki 21 marca, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #skarpetkowewyzwanie.W ten sposób wspólnie propagujemy przesłanie.
Dlaczego dwie różne skarpetki?
Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę.
Data 21 marca jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Dlatego ta choroba genetyczna bywa też nazywana trisomią 21.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2021-03-26 10:02:32)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417683