Sieciaki 2010

7 wrzesień 2010
To nazwa imprezy plenerowej zorganizowanej na Placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich 7 września 2010 r. przez Referat Bibliotek Urzędu Miejskiego. Uczestniczyły w niej, pod opieką wychowawców, nauczycieli i pedagogów, uczniowie strzeleckich Publicznych Szkół Podstawowych: 1, 2, 4, 7. Przy sprzyjającej aurze, w wesołej i przyjaznej atmosferze pikniku edukacyjnego, przedstawiono dzieciom i młodzieży pięć zasad bezpieczeństwa w sieci .

Po piknikowym spotkaniu dzieci potrafią wymienić te zasady.

1. Nie ufaj osobom poznanym w sieci.
2. Mów , jeśli coś jest nie tak.
3. Zabezpiecz swój komputer.
4. Nie podawaj swoich danych.
5. Nie odpowiadaj na zaczepki w sieci.

Ważne, żeby też rodzice bacznie patrzyli na swoje dzieci, które łatwo mogą dać się zwieść pięknym słówkom dorosłych, którzy w sieci przybierają maski pięknych nastolatków, podpisując się jako np. „14-letnie Małgosie”.

Była to także okazja do spotkania się różnych środowisk: Policji, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dyrektorów Szkół
 Rodziców, którym zależy na bezpieczeństwie młodych użytkowników komputera i sieci internetowych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-09-07 14:09:20)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2010-09-07 14:31:56)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17415949