SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE KOLĘD W JĘZYKU NIEMIECKIM „ES WEIHNACHTET”.

9 grudzień 2019
6 grudnia w ramach projektu profilaktycznego "Strzeleckie NIE HEJTUJE" odbył się po raz piętnasty konkurs kolęd w j. niemieckim „ Es weihnachtet”. Głównym celem konkursu jest integracja młodzieży uczącej się języka niemieckiego, popularyzacja i pogłębienie znajomości j. niemieckiego z położeniem akcentu na znajomość kolęd i tradycji bożonarodzeniowych.
Patronat Honorowy Konkursu objęło Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim – Koło DFK w Błotnicy Strzeleckiej, Starosta Strzelec Opolskich, Burmistrz Strzelec Opolskich, Burmistrz Toszka, Ujazdu oraz wójt Jemielnicy.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w kategorii I- wykonanie kolęd w j. niemieckim z akompaniamentem z płyty lub innego nośnika, II- wykonanie kolęd w j. niemieckim z akompaniamentem zespołu muzycznego oraz w kategorii III- wykonanie symboli adwentowo- bożonarodzeniowych. Zosia Ostrowska, Zosia Buszman, Lidia Raszczyk , Natalia Olejnik oraz Wiktoria Rudzka zdobyły III miejsce w kategorii II – zaśpiewały kolędę „ Stille Nacht”. Natomiast w kategorii I 8-osobowy zespół w składzie: Weronika Rudzka, Vlada Lytovchenko, Julia Gołomb, Sara Płaczek, Joanna Derner, Patrycja Domerecka, Julia Koston oraz Julia Piontek zdobyły I miejsce. W kategorii – wykonanie symboli adwentowo- bożonarodzeniowych – Tomasz Kryś zdobył II miejsce, za wykonanie wieńca adwentowego, a Magda Tomczyk za wykonanie kalendarza adwentowego zdobyła również II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnego sukcesu. Do konkursu uczniów przygotowała pani Anna Januszewska , nauczycielka j. niemieckiego.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-12-09 20:44:00)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420234