Rowerowa podróż w czasie

3 październik 2014
W czwartek drugiego października Klasa III C z PG Szymiszów wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Szlagą i p. Jerzym Malczykiem wyruszyła na rajd rowerowy do Krasiejowa. Celem wycieczki było odwiedzenie JuraParku i poznanie prehistorycznych organizmów i ciekawostek z nimi związanymi.
Pierwszą atrakcją wycieczki był Tunel Czasu, gdzie uczniowie poznali historię powstania życia na Ziemi i tajemnicę wyginięcia 90% ówczesnych organizmów. Następnie spacerując ścieżkami dydaktycznymi poznali gatunki dinozaurów i ich naturalne wymiary oraz charakterystyki. W Pawilonie Paleontologicznym Uniwersytetu Opolskiego zapoznali się z pracami naukowców w poszukiwaniu prehistorycznych śladów zwierząt zaś w oceanarium straszyły prehistoryczne gady wodne realnych kształtów. Wyjątkową atrakcją była wizyta w Kinie Emocji Cinema 5D, gdzie uczniowie zobaczyli dwa tematyczne filmy, które zrobiły na nich niezapomniane wrażenie dzięki efektom specjalnym. Po tak ogromnej dawce wiedzy nie zabrakło czasu na rozrywkę. Szczególną radość i podniesienie poziomu adrenaliny gimnazjalistom sprawiła wizyta w Parku Rozrywki i przejażdżka na karuzelach oraz na placu zabaw, gdzie bawili się jak dzieci. Po ciepłym posiłku czas było wracać, więc uczestnicy rajdu wsiedli na rowery i wyruszyli w drogę powrotną. Ogromne gratulacje dla klasy III C za wspaniałą kondycję fizyczną, dobry humor i wyśmienitą zabawę w czasie wyjazdu.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-10-03 10:48:04)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425646