Roboty z PG Szymiszów

23 marzec 2015
Już od ponad roku w Publicznym Gimnazjum im. JPII w Szymiszowie realizowany jest projekt „Akademia Nowoczesnej Edukacji”, dzięki któremu uczniowie maja szansę uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak np. matematyka, fizyka. Zajęcia z robotyki też realizowane są w ramach tego projektu – uczniowie mają okazję samodzielnie budować roboty z klocków LEGO, a później je odpowiednio zaprogramować.
20 marca w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu odbył się Robo Elektryk Day, w czasie którego zespoły z całego województwa opolskiego rywalizowały w zawodach robotów. Uczestnicy, a właściwie ich roboty, mierzyły się w następujących konkurencjach: LEGO Sumo – czyli wypchnięcie przeciwnika poza ring; LEGO Line Follower – czyli podążanie za linią; oraz LEGO Slalom – sterowanie robotem by ten jak najszybciej pokonał slalom.

PG Szymiszów reprezentowały 2 drużyny, które miały szansę nie tylko rywalizować z innymi, ale również podpatrzeć rozwiązania stosowane przez inne zespoły. Dominika i Patryk reprezentowali zespół „Robosquad”, a Mateusz i Jakub – „Coś się wymyśli”. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Dostarczyła też wiele inspiracji na kolejne zajęcia projektowe, w czasie których uczestnicy będą udoskonalać swoje roboty, by w czasie kolejnych zawodów spisały się one jeszcze lepiej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2015-03-23 07:15:57)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425320