Rekord w pierwszej pomocy

21 październik 2019
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja WOŚP organizuje Ogólnopolskie Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy. Wspólne bicie rekordu jest projektem w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Celem programu jest promowanie nauki pierwszej pomocy w całej Polsce.
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Rekordzie. Udział wzięli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wraz z panią Dyrektor. W naszych działaniach wspierali nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadłubie. W ramach projektu odbyły się również lekcje, w czasie których poznawaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach wzięły udział również przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kadłubie. Dzięki takim akcjom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest nauka pierwszej pomocy i umiejętność jej udzielenia osobie poszkodowanej.

Wiemy już, że poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Chcemy dalej pogłębiać naszą wiedzę i umiejętności, dlatego już 24 X w naszej szkole odbędzie się kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Cieszymy się, że dołączyliśmy do tej akcji! Zadanie zgłoszono do harmonogramu realizowanego w Gminie Strzelce Opolskie programu "Strzeleckie NIE HEJTUJE".

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-10-21 07:26:52)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419672