„Razem chronimy Ziemię”

16 czerwiec 2011
Edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat, umożliwia dzieciom w przyszłości podejmowanie świadomych działań ekologicznych oraz kształtuje odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. 8 czerwca 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy Strzeleckie odbył się I Międzyszkolny Turniej Ekologiczny o puchar dyrektora szkoły. W zmaganiach turniejowych wzięli uczniowie PSP w Dziewkowicach, PSP w Jemielnicy i gospodarze turnieju uczniowie PSP w Błotnicy Strzeleckiej.
Celem turnieju było kształtowanie aktywnej postawy ekologicznej uczniów, promowanie idei zdrowej rywalizacji oraz integracja środowisk szkolnych. W konkursie sześcioosobowe drużyny musiały wykazać się dużą wiedzą przyrodniczo – ekologiczną, podczas rozwiązywania testu, zagadek, kalamburów, krzyżówek, zdolnościami plastycznymi, muzycznymi oraz sprawnością ruchową. Nie jest ławto posługując się jedynie gestem i mimiką przedstawić: „dziurę ozonową”, czy „kwaśny deszcz”. Najwięcej jednak emocji i radości dostarczyła uczniom i kibicom ostatnia konkurencja turnieju - rywalizacja sportowa. Po trwających dwie godziny zmaganiach, puchar zdobyli uczniowie z Jemielnicy (opiekun pani Anna Nowakowska), drugie miejsce przypadło uczniom z Błotnicy (opiekun pani Danuta Mielcarz), trzecie miejsce zajęli uczniowie z Dziewkowic (opiekun pani Jolanta Parol).

Turniej został przeprowadzony w ramach realizowanego w PSP w Błotnicy Strzeleckiej projektu edukacji ekologicznej „ Razem chronimy Ziemię” finansowanego ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

Oprac. PSP Błotnica

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-06-16 13:11:51)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418122