„Przyhamuj życie przed Tobą!”

12 listopad 2014
7 listopada 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbyło się spotkanie w ramach Opolskie Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą!” Organizatorami - II już edycji Kampanii – są: Opolski Kurator Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu.
Celem cyklu spotkań jest przekazanie uczniom informacji związanych z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym. W spotkaniu w PG Szymiszów uczestniczyło ponad 80-cioro gimnazjalistów z powiatu strzeleckiego, reprezentujących gimnazja z Kolonowskiego, Kielczy, Leśnicy, Strzelec Opolskich no i oczywiście Szymiszowa.

Uczestników przywitali m.in.: p. Marek Szproch – Dyrektor PG Szymiszów, p. Teodozja Świderska i p. Marek Wąsowski – przedstawiciele Opolskiego Kuratora Oświaty. Następnie podinsp. Maciej Milewski z KWP w Opolu zaprezentował zagrożenia w ruchu drogowym oraz sposoby ich unikania, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Następnym punktem programu był konkurs dla uczestników, sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że wszyscy uczestnicy bardzo dobrze znają kodeks drogowy, więc p. Dominik Grabowski – instruktor i egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu – wręczył nagrody przedstawicielom wszystkich drużyn.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich zaprezentował uczestnikom podstawowe techniki udzielania pierwszej pomocy, a spotkanie zakończył pokaz filmu o bezpiecznym kierowaniu motorowerem. Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie odbyła się cześć praktyczna spotkania - pokaz bezpiecznego użytkowania motoroweru wraz z omówieniem egzaminu na prawo jazdy kategorii AM.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniu nie kryli zainteresowania tym tematem, szczególnie, że niektórych z nich czeka niedługo egzamin na prawo jazdy AM. Mieli więc oni okazję podnieść poziom swojej wiedzy, który będzie sprawdzany podczas egzaminu. Pozostali – jako co najmniej piesi – uzyskali wiele interesujących porad, dzięki którym mogą poczuć się znacznie bezpieczniej jako uczestnicy ruchu drogowego.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-12 07:43:45)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425275