Przede wszystkim bezpiecznie

19 wrzesień 2012
12 września 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej uczniowie klasy I i II spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich: Panem Adamem Tymińskim i Panią Katarzyną Nowak. Tematem wizyty było bezpieczeństwo ruchu drogowego. W pierwszej części spotkania odbyły się warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się po chodniku, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, właściwego oznakowania plecaków i ubrań.
Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest prawidłowa ochrona głowy podczas jazdy rowerem. Druga część spotkania była praktyczna. Dzieci w parach, pod czujnym okiem policjantów, przechodziły przez jezdnię w miejscu do tego przeznaczonym. Na koniec uczniowie otrzymali maskotki – pancerniki. Całe spotkanie było bardzo udane, zdobyta przez uczniów wiedza i umiejętności, niewątpliwie okażą się przydatne, w bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Suchej, dziękuje pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, za owocną współpracę.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-09-19 14:22:28)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420891