Przeciwdziałania Wadom Postawy

25 kwiecień 2012
23 kwietnia 2012r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelcach Opolskich, jako jedyna szkoła w Gminie Strzelce Opolskie i jedna z 10 szkół podstawowych z całego województwa opolskiego, odebrała certyfikat za udział w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy jako SZKOŁA -LIDER wraz z mnóstwem pomocy do realizacji zajęć korekcyjnych.
Program realizowany jest w szkole od 2009r. Ogromne zaangażowanie koordynatora Programu Pana Romualda Kity i działań dyrektora Pani Doroty Duczmal sprawiło, że szkoła podjęła wiele działań w kierunku profilaktyki zdrowego kręgosłupa. Organizowano zajęcia gimnastyki korekcyjnej, wyjazdy na basen, oraz szkolne dni między innymi : „ Dzień Prostego Kręgosłupa” „ Dzień Lekkiego Tornistra, „ Dzień Przeciw Otyłości” i wiele innych. Prowadzono zajęcia otwarte dla rodziców z pokazem ćwiczeń do realizacji w domu połączone z wykładem na temat zdrowego odżywiania, organizowano wyjazdy profilaktyczne dla dzieci do Suchego Boru.

Oprac. PSP 4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-04-25 09:20:36)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420171