Program edukacyjny ,,Trzymaj Formę”

28 kwiecień 2011
W Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej realizowany jest program edukacyjny ,,Trzymaj Formę”. Jest to już V edycja programu. Uczniowie klasy piątej bardzo zaangażowali się w realizację tego projektu, rozpoczynając działania programu poprzez rozdawanie ulotek w szkole na temat zdrowego odżywiania i witamin, jakie są potrzebne dla prawidłowego rozwoju dzieci.
Drugim przedsięwzięciem było wykonywanie sałatek w stołówce szkolnej. Uczniowie podzieli się na trzy grupy i każda z grup miała inny pomysł na przygotowanie sałatki. Po czym dzieci poczęstowały pracowników szkoły. Kolejnym etapem realizacji programu był udział w zajęciach siłowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich. Do udziału w tych zajęciach zaproszeni zostali również rodzice uczniów klasy piątej. Dzieci ćwiczyły pod bacznym okiem instruktora Pana Krzysztofa Krzywelskiego oraz uzyskały informacje na temat prawidłowego odżywiania właściwego dla ich wieku i osób uprawiających intensywnie sport. Uczniowie również w ramach zajęć plastycznych przygotowały Piramidę Zdrowia według własnego pomysłu, która zostanie wykorzystana w dalszej części programu. Nad realizacją programu czuwa koordynator Marta Tymińska, która wszelkie podejmowane działania ustala z uczniami klasy piątej. Program ten realizowany będzie do maja br. z nadzieją, że przyniesie oczekiwany cel, jakim jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz promowanie aktywnego trybu życia.

Oprac. PSP Błotnica

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-04-28 09:26:48)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417276