Poszerzamy wiedzę o ojczystej przyrodzie

13 maj 2016
Szeroko pojęta edukacja przyrodnicza jest nieodzownym elementem działalności Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Wyjątkowym pomysłem na realizowanie tej tematyki jest współpraca pomiędzy nauczycielami i myśliwymi.
Dlatego też od wielu lat szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim nr 1 JELEŃ w Strzelcach Opolskich. Na bazie doświadczenia dydaktycznego nauczycieli i wiedzy tzw. „terenowej” myśliwych można zbudować i zaplanować nie tylko kształcące zajęcia dla dzieci, ale również takie, w których będą chętnie uczestniczyły i bawiąc się uczyły. Aby pogłębić tematykę, nauczyciele i członkowie koła uczestniczą w różnych warsztatach i szkoleniach. W jednym z nich brali udział dyrektor szkoły Teresa Furman oraz myśliwy koła Jan Zubek. Odbyło się ono w ramach projektu  „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”, realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wspólnie z Polskim Związkiem Łowieckim.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością ekosystemów. Szkolenie zostało zorganizowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu.

Zdobyte ciekawe informacje zostaną wykorzystane bezpośrednio w pracy z uczniami w klasie oraz w czasie spotkań i wycieczek z myśliwymi w terenie.

Koło Łowieckie nr 1 JELEŃ w Strzelcach Opolskich za swoją działalność wychowawczą otrzymało Laur Ziemi Strzeleckiej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-05-13 08:33:07)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424572