Polska biega - Kadłub biega

18 maj 2011
W dniu 16 maja 2011r. na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie odbyła się druga edycja biegu w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega” – POLSKA BIEGA – KADŁUB BIEGA. Bieg odbył się pod honorowym patronatem proboszcza kadłubskiej parafii Franciszka Wolnika. W zawodach udział wzięło 160 osób, które startowały na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.
Wspólne bieganie rozpoczęło się od biegu nauczycieli i zaproszonych gości na dystansie 250m. Na starcie tego biegu zgromadzili się nauczyciele kadłubskiej szkoły z panią dyrektor na czele oraz Pełnomocnika Burmistrza Strzelec Opolskich ds. Profilaktyki. Na mecie uczestnicy biegu otrzymywali medal VIP-a PĘDZIWIATRA. Nadszedł czas na emocje związane z występem najmłodszych sportowców – przedszkolaków i uczniów klas pierwszych. Zaraz po nich na starcie zgromadzili się kolejno przedstawiciele klas II – III, którzy zmagali się na dystansie 300m w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali na dystansie dwukrotnie dłuższym. W kolejnym biegu wystartowali rodzice, którzy rywalizowali na dystansie 600m. Podczas tego wyścigu wokół całej trasy biegu ustawili się kibice – dzieci startujących rodziców, które bardzo żywiołowo dopingowały zawodników. Rodzice walczyli o tytuł RODZICA-PĘDZIWIATRA. Po zakończeniu rywalizacji uczniów szkół podstawowych nadszedł czas na bieg główny na dystansie 3000m, który odbył się ulicami miejscowości Kadłub. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki. Podczas imprezy mogliśmy obejrzeć pokazy taneczne kadłubskich mażoretek z grupy AXIS. Nad bezpieczeństwem startujących czuwali strażacy z OSP w Kadłubie, a opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka szkolna pani Regina Sowa. Organizatorzy biegu składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Na kolejny bieg zapraszamy już za rok.

Oprac. ZPO Kadłub

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-05-18 12:57:56)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418093