Polska Biega - Kadłub biega

5 czerwiec 2013
W dniu 18 maja 2013r. na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie odbyła się Kadłubska Majówka. Główną atrakcją był bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. W zawodach udział wzięło 207 osób, które startowały na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Wspólne bieganie rozpoczęło się od biegu nauczycieli i zaproszonych gości na dystansie 250m.
Wspólne bieganie rozpoczęło się od biegu nauczycieli i zaproszonych gości na dystansie 250m. Na starcie tego biegu zgromadzili się nauczyciele kadłubskiej szkoły z panią dyrektor na czele, burmistrz i przedstawicielki Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich oraz dyrektor GZOiW w Strzelcach Op.

W kolejnym biegu wystartowali rodzice, osobno mamy i ojcowie. Podczas tych biegów wokół całej trasy ustawili się kibice – dzieci startujących rodziców, które bardzo żywiołowo dopingowały zawodników. Dla wielu była to pierwsza okazja w życiu, aby zobaczyć mamę lub tatę na zawodach sportowych. Następnie na dystansie 300m rywalizowali uczestnicy biegu integracyjnego.

Po tym biegu nadszedł czas na emocje związane z występem najmłodszych sportowców – przedszkolaków i pierwszoklasistów. Zaraz po nich na starcie zgromadzili się kolejno przedstawiciele klas II i III, którzy zmagali się na dystansie 250m w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Po zakończeniu rywalizacji uczniów szkół podstawowych nadszedł czas na „Kadłubską sztafetę”, w której na dystansie 2 x 200m rywalizowały drużyny złożone z dzieci i ich rodziców. Zawody zakończył bieg główny na dystansie 3000m. W biegu tym udział wzięło

42 zawodników. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Strzelce Opolskie w ramach dotacji.

Organizatorzy biegu składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Na kolejny bieg zapraszamy już za rok.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-05 07:16:14)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422888