„Poezja Jana Pawła II” w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie

3 czerwiec 2016
XIII Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Jana Pawła II” za nami. W tym roku jury - w składzie: Ewa Kotyrba, Krystyna Oliwiak, Marta Szproch - urzekł uczeń Mateusz Białek, który zajął pierwsze miejsce, recytując fragmenty „Tryptyku rzymskiego”.
Komisja przyznała też dwa drugie miejsca: Agnieszce Szwinge i Natalii Gregarek, dwa trzecie miejsca: Marcie Kampie i Bernardowi Mrozowi oraz wyróżnienie - Marcelowi Niepali.
Mottem konkursu były słowa Jana Pawła II „Zatrzymaj się…”. Takim zatrzymaniem się, zadumą nad życiem, pięknem świata i człowieka był też czas poświęcony poezji patrona szkoły, takie też jest przesłanie utworów Jana Pawła II zaprezentowanych w tym roku przez 28 uczestników.
Warto podkreślić, że w konkursie wystąpiło 12 chłopców, którzy swoimi interpretacjami poezji świętego Jana Pawła II zadziwili komisję.
Konkurs poezji jest jednym z elementów projektu wychowawczego szkoły „Wymagajcie od siebie…”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-06-03 08:34:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424750