"Owoce w szkole"

6 październik 2010
"Owoce w szkole" to rządowy program, który ma propagować zdrowe odżywianie się i walczyć z otyłością u dzieci poprzez wprowadzenie do ich jadłospisu większej ilości owoców i warzyw. Uczniowie klas I-III przez 10 tygodni będą dostawać na przerwach świeże przekąski owocowo-warzywne i soki, dostarczone przez lokalnych producentów. Akcję organizują lokalne oddziały Agencji Rynku Rolnego.
      W dniu dzisiejszym zostały zawarte stosowne umowy pomiędzy szkołami podstawowymi gminy Strzelce Opolskie a zatwierdzonym podmiotem.
      Owoce i warzywa będą mogły być udostępniane dzieciom w ciągu dwóch dziesięciotygodniowych okresów, z których pierwszy przebiega między 18 października 2010 r. a 11 lutego 2011 r., natomiast drugi między 31 stycznia a 17 czerwca 2011 r. Porcje owoców i warzyw dostarczane będą dwu-, trzy- lub czterokrotnie w zależności od liczby dzieci, które docelowo wezmą udział w programie w danym semestrze. Jeśli łączna liczna dzieci zgłoszonych do udziału w programie przez wnioskodawców będzie przekraczała 66% liczby grupy docelowej, dzieciom dostarczane będą 2 porcje w tygodniu, jeśli liczba ta będzie stanowiła więcej niż 50% a mniej niż 66% grupy docelowej – 3 porcje w tygodniu, a jeśli mniej niż 50% - 4 porcje w tygodniu. Każda udostępniana porcja składa się z jednego produktu z kategorii owoce (jabłka, gruszki, truskawki, sok owocowy) oraz jednego produktu z kategorii warzywa (marchew, rzodkiewki, papryka słodka, sok warzywny lub owocowo-warzywny).
       Program jest administrowany przez Agencję Rynku Rolnego (ARR).

LISTA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZGŁOSZONYCH DO PROGRAMU "OWOCE W SZKOLE" NA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-10-06 12:50:25)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17416087