Ogólnopolski program Ożywić Pola w szkole w Suchej

6 listopad 2014
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej już po raz czwarty uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie „Ożywić Pola”. Tegoroczna edycja przebiegała pod nazwą „Rok trznadla”.
W ramach programu w szkole odbyły się liczne konkursy, m.in. plastyczny pt. „Trznadel mało znany przyjaciel człowieka”. Uczniowie wykonali prezentację pod tym samym tytułem. Dzieci naszej szkoły chętnie opiekowali się budkami lęgowymi i obserwowali ich mieszkańców. Mieli możliwość uczestniczenia w obrączkowaniu ptaków oraz w zajęciach terenowych. Tradycyjnym podsumowaniem wszystkich wysiłków jest rajd rowerowy. W tym roku odbył się szlakiem rezerwatów Parku Krajobrazowego Góra św. Anny, z którym szkoła podejmuje wiele działań ekologicznych.

Ważnym dla szkoły jest systematyczna współpraca z Kołem Łowieckim nr 1 JELEŃ w Strzelcach Opolskich. Warto wspomnieć, że historia tej współpracy sięga roku szkolnego 1971/1972. Szukając wzmianek na ten temat znaleziono książkę „Na rozlewiskach Biebrzy i Narwi”, która została podarowana szkole w roku 1972 przez ówczesny zarząd koła wraz z dedykacją i podziękowaniami za dokarmianie zwierzyny i ptactwa. Szkoła w Suchej bardzo dba o to, by historia i tradycje Suchej i Rozmierzy nie zostały zapomniane. To istotna część programu wychowawczego szkoły.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-06 09:07:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425514