Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9 listopad 2018
We wszystkich jednostkach oświatowych prowadzonych przez gminę Strzelce Opolskie odbyły się imprezy okolicznościowe. Do najciekawszych należały:
  • Sztafeta pływacka - „Bicie rekordu dla Niepodległej” zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Strzelcach Opolskich. Udział w zawodach wzięło 100 uczniów, którzy przepłynęli 5 km w czasie 22 minut i 55 sekund.
  • Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach. W przedsięwzięcie zaangażowali się wszyscy rodzice i członkowie całej społeczności lokalnej.
  • Najnowsze wydarzenia w strzeleckim Żłobku. Serie zajęć, prace plastyczne, wierszyki i rymowanki, a przede wszystkim nauka rozróżniania i nazywania kolorów (biały-czerwony), tak ważnych dla naszej tożsamości narodowej.
  • Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Odzyskania Niepodległości, organizatorem którego był MOS, goszczący delegację z Holic, w składzie 24 sportowców i 6 opiekunów, w dniach od 9.11 do 11.11.2018 r.
  • Konkurs plastyczny „Tutaj żyję, tutaj rosnę, kocham swoją Ojczyznę Polskę” objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich, organizatorem, którego było Przedszkole Publiczne nr 8 w Strzelcach Opolskich. W konkursie wzięły udział wszystkie przedszkola z gminy Strzelce Opolskie. Wyłoniono: I miejsce (PP w Rozmierce) i dwa II miejsca (PP nr 4 i 10 w Strzelcach Opolskich).

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2018-11-09 08:15:56)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2018-11-09 11:44:44)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421771