Niezwykła lekcja historii

24 październik 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach w dniu 23 października 2013 roku, mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję historii. W tym dniu odbyło się spotkanie z p. Piotrem Smykałą, znawcą i pasjonatem historii naszego regionu.
Uczniowie poza uzyskaniem ciekawych informacji mieli okazję zobaczyć stare zdjęcia, pocztówki , obrazy związane z przeszłością wiosek znajdujących się w obwodzie placówki. Pan Smykała zapoznał nas z faktami, których nie znajdziemy w żadnych podręcznikach, a które mają nieoceniona wartość dla tutejszych mieszkańców. To właśnie dzięki takim pasjonatom jak p. Smykała możemy odkrywać świat naszych przodków, a poznając lepiej ich dzieje zacieśniamy więź z naszą małą ojczyzną. Uczniowie żywo reagowali na prezentowane ciekawostki, a ich zachowanie może świadczyć o tym, że udało się rozbudzić wśród niektórych zainteresowanie tą tematyką. Była to pierwsza wizyta pana Piotra w ZPO Kalinowice, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Do spotkania doszło dzięki pomocy rodzica, pana Andrzeja Legranda z Kalinowic, również miłośnika regionalnej historii.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-24 11:37:09)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423760