Na ekologicznych ścieżkach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego

26 maj 2014
W piątek 23.05.2014r. klasy IIa i IIc z PG w Szymiszowie wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie przyjechali do siedziby parku w Ładzy, gdzie najpierw wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej walorów przyrodniczo-krajobrazowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego prowadzonej przez pracownika parku p. Michała Stelmaszyka specjalisty do spraw edukacji.
Mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach a na koniec najbardziej wyróżniający się otrzymali za swoje zaangażowanie atrakcyjne nagrody z rąk pana Michała. Następnie cała grupa udała się już na praktyczne zajęcia na ścieżki dydaktyczne, gdzie obcowali z przyrodą na żywo. Młodzież zachwycała się różnorodnością flory i fauny parku oraz słuchała interesujących ciekawostek o nim. Zrobiła również dokumentację fotograficzną. Po wizycie w Stobrawskim Parku Krajobrazowym grupa udała się do Brzegu, gdzie miała możliwość zwiedzić Zamek Piastów Śląskich i zapoznać się z jego historią. Szczególną atrakcją był kończący wycieczkę rejs statkiem po Odrze w Opolu. Piękny słoneczny dzień, atrakcyjne widoki z pokładu, np. Opolskiej Wenecji sprawiły, że uczniowie poczuli już namiastkę wakacji i nie umieli wyjść z zachwytu. Wycieczka do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego była ostatnim wyjazdem do opolskich parków krajobrazowych. Uczniowie klas IIa i IIc w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w ramach godzin wychowawczych w lekcjach tematycznych, warsztatach, wyjazdach do Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, Góry Opawskie oraz Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i wypracowali z lekcji i wyjazdów swoje materiały. Wszystkie działania realizowane były w ramach autorskiego projektu ekologicznego Małgorzaty Szlagi „Na ekologicznych ścieżkach Opolszczyzny” dofinansowanego przez Urząd Miasta w Strzelcach Opolskich.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-05-26 11:33:09)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424557